Contrastive version English content Sitemap
a a a

PL
Wyszukiwanie informacji
Brzydkie Kaczątko

Brzydkie Kaczątko

opening night: 16.06.2021 r.

Na motywach baśni H. Ch. Andersena

 

Już samo jajko było podejrzane. Większe od innych i mniej skłonne do pęknięcia. Kiedy wreszcie wykluwa się z niego pisklę, swoim wyglądem nie przypomina rodzeństwa ani matki. Różni się też jego wewnętrzny świat - jest dużo bogatszy niż szara rzeczywistość mokradeł, którą dopełniają okrutne komentarze i gesty zwierząt niepotrafiących zaakceptować inności. Tylko czy naprawdę „inny” znaczy brzydki i niewart przyjaźni? Brzydkie Kaczątko nader wszystko pragnie czuć się ważne i potrzebne. Ale zdaje się, że jedynie Natura jest w stanie bezwarunkowo go przyjąć i potraktować jako niezwykły i ważny element swojej magicznej układanki. To właśnie ona staje się przewodnikiem Kaczątka na jego drodze do samoakceptacji i szczęścia, na której czeka go spotkanie z podejrzanymi jaszczurkami, wyprawa kosmicznym statkiem i wiele innych.

Spektakl „Brzydkie Kaczątko" jest poetycką historią o tolerancji oraz akceptacji siebie i innych. Opowieść jest osadzona w plastycznym, pełnym ptasich piór świecie, otulonym muzyką inspirowaną odgłosami Natury i „Czterema porami roku" A. Vivaldiego.

reżyseria: Anna Wolszczak
adaptacja, teksty piosenek: Magdalena Mrozińska
scenografia: Marta Kodeniec
muzyka: Katarzyna Bem

obsada: Jadwiga Domka, Anna Kukułowicz, Kamila Olszewska, Maciej Owczarek, Robert Luszowski, Andrzej Piecuch, Piotr Błędowski (gościnnie)

czas trwania: 50 min

Brzydkie Kaczątko
Children
5+

Cast

Photo gallery

Contact us

central office: 17 86 26 808
secretary's office: 17 86 25 717
fax: 17 862 24 07

teatrmaska@teatrmaska.pl

Audience organisation office

17 85 20 614 17 85 01 360 17 85 01 365

Sponsors

"Maska" Theatre in Rzeszow, 35-064 Rzeszów, ul. Mickiewicza 13

© 2021. All rights reserved.

Projekt: "Maska", implementacja: Zdzislowicz.pl - Strony WWW

Deklaracja dostępności
Biuletyn Informacji Publicznej