W naszej działalności edukacyjnej staramy się funkcjonować wielotorowo i docierać do różnorodnych grup odbiorców. Szczególnie leży nam na sercu los wszystkich tych, którym bliski jest amatorski ruch artystyczny, a w swojej pracy mierzą się z niełatwym zadaniem przygotowania spektakli z udziałem dzieci, młodzieży czy osób dorosłych.
Oto co o warsztatach z pedagogiki teatru piszą uczestniczki:
☛ Udział w warsztatach uważam za bardzo przyjemny, a spędzony na nich czas za pożyteczny! Miła, wesoła atmosfera, zaangażowani ludzie (zarówno prowadząca Natalia, jak i uczestnicy) oraz inspirujące ćwiczenia sprawiły, że zapamiętam te zajęcia na długo. Zamierzam wykorzystać wiedzę i refleksje wyniesione z warsztatów w mojej pracy z dziećmi i młodzieżą. Jest to także cenne doświadczenie w moim rozwoju osobistym. Dziękuję! Powodzenia w dalszych działaniach.
Helena Łukasiewicz, psycholog
☛ Warsztaty teatralne dla nauczycieli w Teatrze Maska to bardzo przyjemnie i pożytecznie spędzony czas. Było kreatywnie, wesoło, ale i refleksyjnie. Jako nauczyciel prowadzący kółko teatralne z zamiłowania, często działający intuicyjnie, uświadomiłam sobie swoje braki. Spotkania w „Masce” dają świetną bazę kreatywnych pomysłów gotowych do wykorzystania w pracy z młodzieżą, a inspirująca i otwarta kadra instruktorów motywuje do dalszego działania.
Agnieszka Żybura, nauczycielka języka angielskiego w IV Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Rzeszowie
☛ Warsztaty z pedagogiki teatru w Teatrze Maska to dobra zabawa i kopalnia pomysłów, z których skorzystają nauczyciele, terapeuci, animatorzy i wszyscy, którzy do swojej pracy z drugim człowiekiem chcą wprowadzić odrobinę teatralnej magii. Doświadczenie zabawy z własnym ciałem, głosem, a czasem też z własnymi ograniczeniami czy obawami pozwala w trakcie warsztatów odkrywać własne zasoby, ale też zobaczyć siebie inaczej niż na co dzień. Atmosfera warsztatów jest niepowtarzalna. Warto spróbować i odrobinę tej wyjątkowej energii zabrać ze sobą, by przekazać dalej z nadzieją, że kiedyś wróci do nas pomnożona.
Dorota Bielenda, nauczycielka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Mrowli
☛ Warsztaty prowadzone przez edukatorkę teatralną Natalię Kozę dla instruktorów teatralnych, nauczycieli i pedagogów wyposażyły mnie w umiejętności potrzebne w pracy z młodzieżą należącą do szkolnej grupy teatralnej. Będąc polonistką zafascynowaną teatrem, przez 20 lat przygotowywałam różne przedstawienia, ale zawsze towarzyszyło mi poczucie braku teatralnego warsztatu i profesjonalizmu. Spotkania w Teatrze Maska uświadomiły mi wiele zagadnień, które są ważne w przedstawieniu: na przykład rolę emocji w kreowaniu postaci, znaczenie ruchu scenicznego; wzbudziły refleksję nad znaczeniem scenariusza, uświadomiły, jak go twórczo wykorzystywać. Nauczyłam się organizować przestrzeń sceniczną, bawić improwizacją. Zajęcia dotyczące tworzenia kostiumu i maski pod czujnym okiem instruktorów, stały się zarazem zabawą jak i sposobem na uwolnienie własnej kreatywności – efekty zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie. Owe spotkania stały się także okazją do inspirujących rozmów i wymiany doświadczeń z innymi osobami prowadzącymi grupy teatralne. Bardzo ważne dla mnie były też te poświęcone przeciwdziałaniu własnemu wypaleniu zawodowemu. Miła atmosfera i ciekawe osoby, które poznaje się w trakcie ich trwania, sprawiają, że chce się uczestniczyć w kolejnych, bo to świetny sposób na zgłębianie tajemnicy i magii teatru oraz niewyczerpane źródło inspiracji do własnej pracy.
Dorota Świst, nauczycielka języka polskiego w V Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu
Teatr "Maska" w Rzeszowie, 35-064 Rzeszów, ul. Mickiewicza 13
© 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt: "Maska", implementacja: Zdzislowicz.pl - Strony WWW
Deklaracja dostępnościStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.