PL EN

Spotkanie z Mają Komorowską

 

spotkanie w ramach POKAZÓW MISTRZÓW
16 października 2013, godz. 20.00, Teatr Przedmieście (ul. Reformacka 4),
bilety: 20 zł

 

Podczas III edycji festiwalu Źródła Pamięci. Szajna - Grotowski - Kantor, który odbędzie się w dniach 16-20 października w Rzeszowie, będziemy gościć wybitne osobistości polskiego i światowego teatru, miedzy innymi wspaniałą aktorkę Maję Komorowską.Spotkanie z nią będzie niewątpliwie jednym z ważniejszych festiwalowych wydarzeń.

W  latach 1961-1968 Maja Komorowska była związana z Teatrem 13 Rzędów i Teatrem Laboratorium,  zagrała w Idiocie, Kordianie, wystąpiła także w pierwszym wariancie Akropolis oraz w Księciu Niezłomnym. W kolejnych latach brała udział w występach zespołu za granicą, a także w pracach nad Ewangeliami, w których wraz z Reną Mirecką grała podwójną rolę Marii Magdaleny.  Współpracę z Grotowskim przerwała w roku 1968, przechodząc do Teatru Współczesnego we Wrocławiu. Po dwóch latach zaangażowała się do Teatru Polskiego w tym samym mieście, by w roku 1972 przenieść się do Teatru Współczesnego w Warszawie, z którm związana jest do dziś. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim rolom filmowym, zwłaszcza w obrazach Krzysztofa Zanussiego (m.in. Życie rodzinne, Bilans kwartalny, Spirala, Kontrakt, Cwał) i Andrzeja Wajdy (Wesele, Panny z Wilka). Cieszy się wielkim autorytetem jako pedagog, profesor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

 

REZERWACJA I SPRZEDAŻ BILETÓW
Teatr Maska, ul. Mickiewicza 13, tel. 17 85 20 614,

 

 

 

 

 

 

 

 

Obsada: