PL EN

Arszenik (Teatr Baj)

11 maja 2013 r., godz. 19:00, duża scena
bilety: 15 zł (12 zł ulgowy)

 

 

Dwie urocze starsze panie żyją w swoim przytulnym domu, wspominając dawne dzieje, a nade wszystko niespełnione szanse z czasów młodości. Dosłownie i ;w przenośni przywołują duchy przeszłości - nie wszystkie z nich są pożądane; za to wszystkie, bez wyjątku, płci męskiej. Nawiedzony dom kryje pod swoją podłogą nie lada tajemnicę suto okraszoną dużą ilością arszeniku i cyjanku. Okazuje się, że panie mają osobliwą filozofię życiową i dość oryginalne pojęcie o dobroczynności...
„Arszenik" to spektakl inspirowany komedią Josepha Kesserlinga („Arszenik i stare koronki"), która weszła do kanonu sztuki dwudziestowiecznej głównie dzięki Hollywoodzkiej wersji filmowej z 1944 roku z Carym Grantem w roli głównej. Tę świetnie napisaną komedię sytuacyjną po raz pierwszy zderzono z językiem teatru lalek, przy pomocy nowego tekstu, będącego luźnym dialogiem z dramatem Kesserlinga. Dwie aktorki, ekspresyjna muzyka, ożywione i nieożywione lalki budują absurdalny klimat czarnej komedii.

 

 

spektakl inspirowany:„Arszenikiem i starymi koronkami” Josepha Kesserlinga
scenariusz i reżyseria:Marcin Bikowski
muzyka:Anna Świętochowska
dramaturg:Marcin Bartnikowski

Obsada:

Agnieszka Baranowska (gościnnie): Magdalena Dąbrowska:

Czas trwania: 70 min

dorosłych