premiera: 03.09.2024 r.
Teatr Arlekin, Łódź – 14. Festiwal Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA 2024
Pretekstem do opowiedzenia historii jest dziecięca ciekawość świata. Chcąc zrozumieć otaczającą rzeczywistość, oswoić ją i ułożyć w głowie po swojemu, dzieci zadają często niezbyt wygodne dla nas, dorosłych, bo zbyt bezpośrednie, pytania. Widzą na przykład kogoś bez rąk czy nóg, otyłego, niewidomego, na wózku, albinosa, kogoś o ciele w całości pokrytym tatuażami i chcą wiedzieć „dlaczego”. „Nie gap się!”, „nie pytaj”, „nie pokazuj palcem” - oto, co często słyszą w odpowiedzi, a przecież to, co inne, intryguje, przyciąga uwagę. Chcesz więc wiedzieć “dlaczego”? Zapytaj! To najlepsza droga.
„Jedno oko na Maroko”, które wyreżyserowała młoda artystka Gosia Dębska to próba znalezienia bezpiecznej przestrzeni do zadawania pytań, często trudnych czy krępujących, ale niezbędnych do zrozumienia różnorodności świata. uczy tolerancji i otwartości na drugiego człowieka. Aby uniknąć dosłowności w warstwie wizualnej, realizatorzy sięgają po inspirację do światowych dzieł kultury i sztuki, które stanowią artystyczną reprezentację poruszanych tematów.
JEDNO OKO NA MAROKO
reżyseria i adaptacja: Gosia Dębska
scenografia: Anita Piotrowska
muzyka: Maciej Cempura
reżyseria światła: Prot Jarnuszkiewicz
reżyseria ruchu: Tomasz Graczyk
obsada:
Anna Moś-Domagała
Katarzyna Stanisz
Maciej Piotrowski
dla widzów: 7+
czas trwania: 60 minut
Uwaga! Podczas spektaklu "Jedno oko na Maroko" widzowie siedzą na podłodze, na scenie. Prosimy o wygodne ubranie. Jednocześnie informujemy, że widownia na tym spektaklu jest umiejscowiona na środku sali, w centrum teatralnych wydarzeń - spóźnione osoby nie są wpuszczane na salę w trakcie spektaklu.
Teatr "Maska" w Rzeszowie, 35-064 Rzeszów, ul. Mickiewicza 13
© 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt: "Maska", implementacja: Zdzislowicz.pl - Strony WWW
Deklaracja dostępnościStrona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.